Darłowo, zachodniopomorskie
Darłowo, zachodniopomorskie

W pięknie położonej nad Polskim Bałtykiem miejscowości, w okolicach Darłowa, leży niepowtarzalne miejsce. To tutaj najwyższej jakości mleko od krów rasy Jersey przetwarzane jest na wspaniałe sery. Gospodarstwo wciąż się rozwija, w planach kolejne duże inwestycje.

Do serowarni dostarczyliśmy kocioł serowarski SKH 300 EL ADV+ firmy Plevnik, prasę pneumatyczną firmy ATM, maselnicę oraz wirówkę do mleka firmy Milky Janschitz.

Realizacja: styczeń 2021

czytaj całość »
Sarnów, łódzkie
Sarnów, łódzkie

W pięknie położonej wsi Sarnów produkowane są wyśmienite Sarnowskie Sery. Właściciele tak opisują swoją działalność:

Od zawsze ser w naszej rodzinie był ulubionym produktem dzięki mojej mamie, która zaszczepiła we mnie miłość do tego wyrobu mlecznego. Tak powstała Serowarnia produkujące sery o nazwie "Sarnowskie Sery". Firma istnieje od 2014 roku.
Nie jest to produkcja masowa - ale dużo pracy, dużo serca i jedzenie, jak za dawnych lat. Nasza Serowarnia to małe profesjonalne przedsiębiorstwo nastawione przede wszystkim na jakość oraz świeżość produktów.
Sery wyrabiane są według starych receptur, bez dodatku ulepszaczy i barwników, co pozwala zachować tradycyjny niepowtarzalny smak.

Do serowarni dostarczyliśmy kocioł serowarski SKM 150 firmy PLEVNIK.

Realizacja: październik 2020

czytaj całość »
Śródborze, mazowieckie
Śródborze, mazowieckie

W północnej części Mazowsza, zaledwie 90 km od Warszawy w Śródborskiej Manufakturze Serów wytwarzane są owcze sery dojrzewające (Harcerz owinięty liśćmi pokrzyw czy Elagancik w czarnej powłoce), świeże oraz jogurty. Pani Magda mleko pozyskuje od własnych owiec wypasanych na mazowieckich łąkach. Prowadzzi również produkcję serów krowich oraz kozich jednak to owcze mleko i jego przetwory są jej głównym zajęciem.

 

Do serowarni dostarczyliśmy kocioł serowarski SKM 150 firmy PLEVNIK.

 

Realizacja: czerwiec 2020

czytaj całość »
Kaszówka, dolnośląskie
Kaszówka, dolnośląskie

Mała przydomowa serowarnia PEŁEN WYPAS położona w przysiółku Kaszówka w województwie dolnośląskim.

W naszej niewielkiej serowarni wytwarzamy jogurty, sery świeże, sery miękkie kwaskowo-podpuszczkowe oraz sery zwarowe. W tym roku planujemy dostosować piwnicę na potrzeby dojrzewalni, aby skonfrontować się z serami dojrzewającymi.

Szczególnie dbamy o „równowagę sił” w naszym gospodarstwie. W 100% stawiamy na naturę. Naszym kozom zapewniamy odpowiednią opiekę i godne życie, zgodne z ich potrzebami. W zamian dostajemy wyjątkowy surowiec, z którego powstają wyjątkowe produkty.

czytaj całość »
Pakuły, świętokrzyskie
Pakuły, świętokrzyskie

Serowarnia „Pakuły” zlokalizowana jest we wsi Pakuły w rejonie Radoszyc. Jej właścicielami są rolnicy, mają własne gospodarstwo o powierzchni 23 ha, które prowadzą od 1997 roku. Wytwarzają sery z własnego mleka z dodatkiem ziół i naturalnych przypraw. Produkty są dostępne na miejscu oraz na lokalnych targach i ryneczkach.

„W naszym gospodarstwie utrzymujemy bydło mleczne, część mleka przetwarzana jest na sery naturalne i ziołowe. Zakup kotła serowarskiego pozwolił nam produkować ser szybciej i lżej, co przełożyło się na większą wydajność naszej serowarni i satysfakcję klientów”.
- Jan i Aneta Król

Do serowarni dostarczyliśmy profesjonalny kocioł serowarski SKH 200 EL ADV+ firmy PLEVNIK.

Realizacja: listopad 2020 r

czytaj całość »
Sokółka, podlaskie
Sokółka, podlaskie

Serowarnia położona w województwie podlaskim.

Serowarnia Serowar Sokólski, znajduje się w okolicach Sokółki, na pięknym zielonym podlasiu.
Rolnicy wytwarzają kozi ser z mleka własnych kóz, które pasą się na lokalnych pastwiskach. Mleczarnia oferuje twarożek, sery świeże, dojrzewające i pleśniowe.

Do przetwórni dostarczyliśmy dwa kotły serowarskie PLEVNIK - modele SKM 50 i SKM 100; profesjonalna komora dojrzewalnicza; mniejszy kociołek serowarski Milky FJ 15; blaty ociekowe pod zlecony wymiar.

Realizacja: kwiecień 2020 r

czytaj całość »
Domsjö, Szwecja
Domsjö, Szwecja

Serowarnia stworzona dzięki wielkiej pasji przez Polaków mieszkających w Szwecji.

Jesteśmy firmą rodzinną. Pomysł na serowarnię zrodził się z tęsknoty za polskimi pysznymi serami. Od znajomych często słyszeliśmy, że chętnie by częściej jedli nasze sery i stąd też przyszedł pomysł na uruchomienie serowarni. W wyrób naszych serów wkładamy dużo serca i pasji a mleko kupujemy u lokalnych rolników.
Mariola i Arkadiusz Grzelczak

Do serowarni dostarczyliśmy m.in. kocioł serowarni SKH 100 EL PRO firmy PLEVNIK oraz profesjonalną komorę dojrzewalniczą ze sterowaniem wilgotnością oraz temperaturą. Dodatkowo pełne wyposażenia akcesoriów i sprzętów pomocniczych takich jak konwie na mleko, formy serowarskie, itp.

 Realizacja: marzec 2020

czytaj całość »
Czarne, pomorskie
Czarne, pomorskie

Rzemieślnicza serowarnia położona w województwie pomorskim.

Właściciele piszą: Wśród darów jakie oferujemy jest między innymi Ser Szczecinek robiony na bazie Serka Wiejskiego oraz nieoceniony Halloumi, który świetnie nadaje się na Grilla, patelnię jak również do Hamburgerów Wege!

 

Do przetwórni dostarczyliśmy kocioł serowarski firmy PLEVNIK - model SKH 300 EL BAS+, maselnicę Janschitz Milky FJ 10 oraz wirówkę do mleka Janschitz Milky FJ 90.

Realizacja: marzec 2020

czytaj całość »
Kosowo, kujawsko-pomorskie
Kosowo, kujawsko-pomorskie

Malowniczo położona serowarnia w miejscowości Kosowo. Okoliczne Gruczno słynie z "Festiwalu Smaku", na którym co roku można spotkać najlepsze przysmaki z całej Polski.

Tak piszą o sobie właściciele: Od lat jesteśmy rolnikami hodującymi krowy mleczne. Jakiś czas temu postanowiliśmy spróbować swoich sił w przerabianiu części naszego mleka.
Produkujemy twarogi i sery z mleka krowiego niepasteryzowanego. Nasze sery z całą pewnością można uznać za wyjątkowe. Sztuką jest tu dobranie mleka, które będzie najbardziej odpowiednie.

Do serowarni dostarczyliśmy: Kocioł serowarski firmy Plevnik - model SKH 300 EL ADV+ z przekładnią planetarną oraz automatycznym kontrolerem MC500; maselnicę JANSCHITZ MILKY FJ 32; formy serowarskie i inne akcesoria.

Realizacja: kwiecień 2020

czytaj całość »
mazowieckie
mazowieckie

To już druga komora fermentacyjno-chłodnicza dostarczona do zakładu przetwórczego położonego w województwie mazowieckim. Klient chciał pozostać anonimowy. Zakład wytwarza produkty sprzedawane na terenie całej Polski.

Komory OZF umożliwiają przeprowadzania procesu grzania/fermentacji oraz chłodzenia w sposób całkowicie zautomatyzowany.

Doskonale nadają się do produkcji napojów fermentowanych takich jak jogurty, czy kefiry, ale też innych wyrobów.

 

Realizacja: kwiecień 2019 oraz luty 2020

czytaj całość »
Gruszowa, podkarpackie
Gruszowa, podkarpackie

Sery z serowarni "Swoboda " wytwarzane są w gospodarstwie położonym w Gruszowej na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego, wśród gór i lasów. Wszystkie produkty powstają w 100% zgodnie z naturą.

Produkowane są tam sery kozie oraz sery z mleka od krów jersey.

Do serowarni dostarczyliśmy m.in kocioł serowarski SKH 200 EL Bas+ firmy PLEVNIK oraz profesjonalny stół serowarski firmy ATM.

W planach na kolejny rok jest dalsza rozbudowa zakładu.

 

Realizacja: wrzesień 2019

czytaj całość »
Nowe Pawłowo, mazowieckie
Nowe Pawłowo, mazowieckie

Markowa Zagroda to mała serownia, która znajduję się w gospodarstwie rolnym w Nowym Pawłowie.

Państwo Agnieszka i Marek Zalewscy przetwarzają własny surowiec - mleko krowie - na Masło i Sery wytwarzane tradycyjnymi metodami, bez polepszaczy i konserwantów.

 

Dostarczyliśmy m.in. kocioł PLEVNIK P 200 EL ADV+ oraz maselnicę MILKY FJ 32.

Realizacja: lipiec 2019

czytaj całość »
Gdynia, pomorskie
Gdynia, pomorskie

Rzemieślnicza i tradycyjna serowarnia położona nad morzem.

Wytwarzane jest tutaj wspaniałe masło, sery twarogowe i inne.


Pierwszy etap realizacji odbył się pod koniec roku 2017 - wtedy dostarczyliśmy m.in. maselnicę FJ 32 firmy JANSCHITZ.
Drugi etap zakończyliśmy w lutym 2019 roku. Pojawił się między innymi w pełni wyposażony kocioł serowarski SKM 150 firmy PLEVNIK.

czytaj całość »
Stoczek Łukowski, lubelskie
Stoczek Łukowski, lubelskie

Nowa serowarnia położona w pięknej wsi Stara Róża w powiecie łukowskim. To cudownie położone tereny z pobliskimi lasami Łukowskimi.

Serowarnia jest wciąż w trakcie realizacji. Prace zaczęliśmy od kotła SKM 150 z pełnym wyposażeniem. W planach są kolejne urządzenia.

Realizacja: styczeń 2019

czytaj całość »
Jak zrobić domowy jogurt? To banalnie proste!
Jak zrobić domowy jogurt? To banalnie proste!

Jogurt to napój znany i lubiany od lat, wywodzący się z rejonów Bliskiego Wschodu, w Europie rozpowszechniony przez Turków na Bałkanach i dalej na całą Europę. Zawiera on mnóstwo witamin i mikroelementów oraz przyjazną i korzystną mikroflorę bakteryjną. Dzięki pracy mikroorganizmów, niewiele jest w nim laktozy, przez co mogą go pić również osoby z jej nietolerancją. Idealnie nadaje się do mieszanek z owocami, bakaliami, używany też jest w wielu przepisach kulinarnych.
Niestety, jogurty "ze sklepu" często wzbogacane są różnymi dodatkami takimi jak np. pektyny mające na celu zagęścić konsystencję lub aromaty - "poprawiające" smak. Ponadto, leżące długo w sklepowej lodówce jogurty, mają znacznie mniej aktywnych bakterii niż te świeże.

Jogurt domowy jest zdrowy, łatwy w zrobieniu i smaczny, a przede wszystkim mamy pewność, co jemy. Zapraszamy do relacji z naszej produkcji!

czytaj całość »
Ser podpuszczkowy z mleka ze sklepu? Oczywiście!
Ser podpuszczkowy z mleka ze sklepu? Oczywiście!

Wiele osób, które zainteresowały się tematem domowego serowarstwa, nie zdaje sobie sprawy z tego jak łatwo jest taki ser zrobić. Nie mając takiej świadomości, często rezygnuje z wykonania nawet pierwszej próby samodzielnego uwarzenia sera, tłumacząc to sobie brakiem dostępu do mleka prosto od krowy, brakiem czasu, lub po prostu brakiem wiary w powodzenie przedsięwzięcia.
Chciałbym zatem pokazać, że każdy ser da się zrobić z mleka kupionego w zwykłym sklepie spożywczym! Oczywiście nie z każdego, gdyż by powstał odpowiedni skrzep, mleko musi być jedynie delikatnie pasteryzowane w temperaturze nie wyższej niż 75-80 st. C. Pod wpływem bowiem wyższych temperatur, struktura białek w mleku zmienia się, co będzie skutkować słabym działaniem podpuszczki i brakiem skrzepu. Dlatego należy używać mleka sprzedawanego w lodówkach, z krótkim terminem ważności; a jeśli jest możliwość - mleka świeżego od rolnika.

czytaj całość »
Baranki i inne ozdoby z masła na wielkanocny stół
Baranki i inne ozdoby z masła na wielkanocny stół

Pamiętacie czasy, gdy na naszych stołach królowały wielkanocne baranki z masła? Powróćmy do tradycji! W kilku krokach pokażemy Wam jak zrobić wielkanocne ozdoby z masła. Nie jest to wcale trudne, zapraszamy!

W naszym sklepie dostępnych jest kilka drewnianych forem na masło. Są to wysokiej jakości formy, wykonane ręcznie w naszych polskich Tatrach. Znajdziecie baranki w 5 różnych wariantach wielkościowych, a oprócz nich też koguta, kurkę oraz formy płaskie w kształcie gwiazdy i kwiatów. My w użyjemy formy Baranek w wariancie "wielka". Zachęcamy jednak do używania również innych foremek przez cały rok, nie tylko na Wielkanoc!

czytaj całość »
Domowy Parmezan - prosty przepis na wspaniały ser!
Domowy Parmezan - prosty przepis na wspaniały ser!

Parmezan to jeden z najbardziej znanych na świecie serów. Jego historia sięga XI-XII wieku. Pochodzi z północnych Włoch, z okolic Parmy i Reggio Emillia. Produkowany jest z chudego mleka krowiego, dzięki czemu jest twardy i nadaje się do tarcia. We Włoszech tradycyjnie jadany do dziś z makaronem i ravioli. Ser ten dojrzewa minimum rok, choć spotkać można kręgi leżakujące nawet przez 10 lat.

W warunkach domowych jest serem jednym z prostszych do wyprodukowania. Prasuje się go pod stosunkowo małymi naciskami (około 10 kg nacisku na 1 kg sera), nie płucze się skrzepu, nie zagniata, itp. Jedynym i najważniejszym zadaniem serowara jest powolne dogrzewania ziarna i ciągłe mieszanie, by uzyskać charakterystyczny ziarnisty i kruchy miąższ.

czytaj całość »
Warsztaty serowarskie w Kulinarnym Atelier w Szczecinie z Gienem Mientkiewiczem
Warsztaty serowarskie w Kulinarnym Atelier w Szczecinie z Gienem Mientkiewiczem

Warsztaty serowarskie to doskonała propozycja dla laików, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z domowym wyrobem serów. W sobotę 20.02.2016 w Szczecińskim Atelier Kulinarnym Leszka Wodnickiego odbyły się właśnie takie warsztaty.


Grupa 16 osób uczyła się warzyć domową Goudę pod okiem Giena Mientkiewicza. Swoją obecnością zaszczycił nas również Cezary Szczupak ze swoimi wybitnymi serami z gospodarstwa „Kozie Frykasy”. Akcesoria potrzebne do wyrobu serów oraz wsparcie merytoryczne zapewniał Jakub Krężel z Serowar.pl.


Serdecznie zapraszam do przeczytania i obejrzenia fotorelacji!

czytaj całość »
Warsztaty serowarskie i chlebowe - fotorelacja
Warsztaty serowarskie i chlebowe - fotorelacja

W weekend 18-19 lutego 2017 roku, w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Gruszą”, odbyły się warsztaty serowarskie i chlebowe. To już drugie warsztaty w województwie zachodniopomorskim.

Podczas intensywnych dwóch dni warsztatowych, uczestnicy poznali sekrety wytwarzania podstawowych serów.
Pierwszy dzień warsztatów rozpoczął się od wspólnego zrobienia Sera w typie Korycińskiego.

czytaj całość »
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl