Chusta serowarska z PE (50x50 lub 90x90 cm)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 5,00 zł 5.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Chusty serowarskie z elastycznego polietylenu różnią się od innych swoją trójwymiarową strukturą. Stożkowy kształt otworów, przez które odpływa serwatka, powoduje, że nie powraca ona do masy serowarskiej. Ta właściwość nadaje chustom wyjątkową przydatność, poprzez zapewnienie kapilarnego osączania serwatki w produkcji twarogów i serów. Chustę z łatwością zdejmuje się z masy serowarskiej, a jej powierzchnia jest bardzo gładka.

Chusty są w kolorze niebieskim zgodnie z wymogami bezpieczeństwa. Jakość produktu jest ściśle kontrolowana w trakcie całego procesu produkcyjnego.

Zalety:

  •     nie zatrzymują w sobie wilgoci
  •     bardzo łatwo ociekają, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dużych nacisków
  •     twarogi i sery nie przywierają do chust i łatwo się od nich oddzielają, dzięki czemu uzyskuje się dużą gładkość powierzchni serów
  •     bardzo łatwo wyjmuje się sery z form, tym samym praca z chustami nie jest uciążliwa
  •     nie występują odpady surowca, tym samym ścieki są bardzo czyste
  •     można je używać wielokrotnie (aż do zniszczenia) po uprzednim wypraniu w temp. 60-70° i odkażeniu
  •     sumaryczny koszt użytkowania tych chust w dłuższym okresie jest niższy niż koszt innych chust (koszt prania, robocizna, opłata za ścieki, oszczędność surowca)

 

Grubość chusty dobiera się w zależności od rodzaju produktu i zastosowanej technologii. Wytrzymałość jest możliwa do ocenienia poprzez użytkowanie. Przeważnie przy mniejszych serach (do 2kg), polecamy chusty grubości 30 g/m2, przy większych - 50 g/m2. Przy produkcji twarogów klinków polecamy chusty 35 gsm.
Przy zastosowaniu chust w postaci płacht np. do wanien, wózków lub na stoły wystarcza grubość 35 gsm.
Grubsza chusta powoduje też większe odciski na serze na zgięciach, jeżeli zależy komuś na gładszej powierzchni to lepsza będzie grubość 35 gsm.


Podczas stosowania należy zwrócić uwagę, aby chusta przylegała do sera gładką stroną, wtedy efekt osączania serwatki będzie najlepszy!

 

Rozmiary:

50 x 50 cm

90 x 90 cm

 

Grubości:

35 g/m2

50 g/m2

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium