375,00 zł
Cena regularna:
399,00 zł
Manchego - serowarska forma mikroperforowana
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Manchego - profesjonalna mikroperforowana forma serowarska.
Kanały perforacji są krótkie: tylko 3 mm. Dla celów czyszczenia jest to idealne rozwiązanie, ryzyko zablokowania perforacji staje się znikome.
Ser z tej formy będzie miał piękny cylindryczny kształt i elegancki kąt prosty pomiędzy bokiem a spodem i górą.
Forma wykończona jest na dnie, pokrywie oraz boku (opcja) pięknym wzorem - tradycyjny wygląd sera Manchego.
Warianty - średnica wewnętrzna, wysokość, orientacyjna masa sera:
20 x 15 cm, 3 kg, bez wzoru na ściance (boku)
20,2 x 15 cm, 3 kg, ze wzorem na ściance (boku)
Profesjonalne formy mikroperforowane umożliwiają prasowanie serów bez użycia chust serowarskich. Usprawnia to pracę, zmniejsza koszty i zwiększa poziom higieny. Takie formy używane są w profesjonalnych zakładach mleczarskich. Dzięki nam, najwyższa technologia może pojawić się też w Twojej serowarni lub w domu!
Opatentowana technologia produkcji, jednoelementowy wtrysk tworzywa, perforacja o wielkości od 0,2 mm do 0,7 mm - to podstawowe cechy tych produktów.
Producenci serów zwykle napotykają na problem polegający na tym, że korzystając z nowej formy serowarskiej, ich ser ma tendencję do przyklejania się do ścianek, utrudniając wyjmowanie z formy, a w wielu przypadkach powodując ostateczne pękanie sera. Nowoczesne formy mikroperforowane z naszej oferty wyprudukowane są w procesie ekskluzywnej obróbki chemicznej, która zapewnia gładkość ścianek formy zapobiegając pękaniu sera podczas wyjmowania z formy.
Formy mikroperforowane wykonane są z tworzyw: PE (polietylenu) lub PP (polipropylenu). Jakość obu materiałów jest najwyższa, całkowicie pierwotna i dostarczana przez międzynarodowe koncerny, takie jak Basf, BP i Shell.
Te dwa rodzaje tworzyw sztucznych nadają się do kontaktu z żywnością zgodnie z przepisami EWG.
Aby uzyskać większą wydajność, mikroperforacja jest wykonywana pod kątem 45º, co pozwala uniknąć zerwania łańcucha chemicznego surowca, a co za tym idzie pęknięcia formy.