Orzech - Pecan - Bradley Flavour Bisquettes - brykiet do wędzenia

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 145,00 zł 145.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Kluczem do sukcesu Bradley Smokers jest Bradley Flavour Bisquettes. Aby wyprodukować brykiety, wióry twardego drewna są łączone razem przy użyciu precyzyjnych ilości, przy kontrolowanym ciśnieniu i gęstości. Smak dymu zależy od rodzaju spalanego drewna.

Olcha i klon dają bogaty i wyrazisty smak powszechnie stosowany do szynek z owoców morza i boczku.
Silniejsze i bardzo wyraziste smaki mesquite i hickory są powszechnie używane do wędzenia produktów wołowych i wieprzowych, takich jak łopatki i mostek wołowy.

Jabłko i wiśnia nadają słodszy, łagodniejszy posmak dymu, powszechnie stosowany do drobiu i dziczyzny.
Więcej informacji na temat rodzajów drewna i smaku umieszczono w Przewodniku po smakach, dostępnym niżej.

Wędzarnia Bradley Smoker spala brykiet raz na 20 minut, dając czysty aromat dymu. Gdy brykiet jest spalony, zostaje delikatnie wypchany z palnika kolejnym brykietem. Spalony brykiet spada do pojemniczka z wodą, aby się dogasić. Cykl trwa tak długo, jak długo wędzarnia jest załadowana brykietami.

Podczas spalania drewna zapach dymu powstaje w pierwszych minutach palenia. Gdy drewno wytworzy wystarczającą ilość ciepła, aby samo się paliło, wytwarza wysokie temperatury, kwasy, żywice i gazy. Zniekształcają one smak i wygląd wędzonej żywności. Kiedy drewno płonie do tego stopnia, nie ma kontroli nad warunkami wędzenia. Dzięki Bradley Flavour Bisquettes problem ten został wyeliminowany.

Bradley Flavour Bisquettes nie tylko eliminują niepożądane ciepło, ale dym wytwarzany metodą Bradleya jest czterokrotnie czystszy niż dym wytwarzany przez luźne zrębki spalane w sposób tradycyjny w palenisku.

Bradley Smoker zużywa brykiety w tempie około jednego na 20 minut. Koszty wędzenia są stosunkowo niskie.


Kompozycja
Bradley Flavour Bisquettes są wytworzone z naturalnego, twardego drewna bez dodatków. Testy przeprowadzone przez British Columbia Institute of Technology wykazały, że Bradley Flavour Bisquettes produkuje dym czterokrotnie czystszy niż dym wytwarzany przez zrębki spalane w tradycyjny sposób w palenisku.
- 99,98% naturalnego drewna liściastego lub owocowego
- 0,02% kolagen – naturalna substancja stosowana jako spoiwo


Pochodzenie
Rozporządzenie UE w sprawie drewna zobowiązuje przedsiębiorstwa prowadzące legalny obrót drewnem do zachowania należytej staranności, jeśli prowadzą handel drewnem lub produktami drewnopochodnymi w UE. Przepisy mają na celu zapobieganie nielegalnym praktykom pozyskiwania drewna. Wszystkie Bisquettes marki Bradley podlegają temu procesowi należytej staranności, który jest podejmowany przez europejskiego dystrybutora we współpracy z producentem.


Eko / organic
Niektórzy klienci pytali o ekologiczny status Bradley Bisquettes. Pytanie zostało skierowane do Soil Association, które podejmuje się rozstrzygania takich kwestii. Zapewniono nas, że brykiety spełniają wymagania, chociaż nie posiadamy jeszcze formalnego certyfikatu. Klienci mogą zwracać się do Soil Association z zapytaniem indywidualnym, czy brykiet spełni ich wymagania.

 

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium